Jaki fotelik najlepszy dla noworodka?

Cześć, drodzy rodzice! Witajcie w fascynującym świecie wyboru fotelika samochodowego dla waszej maleńkiej pociechy.

Pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale wygoda i praktyczność też mają znaczenie. Dziś przygotowaliśmy zestawienie 5 propozycji, a wiec swoisty ranking fotelików dla noworodka, który pomoże wam dokonać świadomego wyboru w 2023 roku.

Maxi Cosi Pebble 360

Maxi Cosi Pebble 360 to model, który możesz zamocować na obrotowej bazie 360, co ułatwia umieszczenie dziecka w foteliku i prawidłowe zapięcie go wewnętrznymi pasami.

Fotelik ten jest przeznaczony dla dzieci od urodzenia do około roku (od 40 do 83 cm wzrostu).

Dużym atutem tego modelu jest wkładka wypłycająca, która zapewnia noworodkowi bardziej płaską pozycję, oraz specjalne panele wentylacyjne w skorupie fotelika, dzięki którym dziecko ma zapewnioną lepszą cyrkulację powietrza​.

Nuna Pipa Next

Fotelik samochodowy Nuna Pipa Next to model przeznaczony dla dzieci od urodzenia do około roku (od 40 do 83 cm). Jest wyjątkowo lekki, ważąc jedynie 2,8 kg (bez daszka i wkładki dla noworodka).

Regulacja zagłówka wraz z pasami w 7 pozycjach pozwoli dostosować fotel do wzrostu dziecka, a opatentowana, wyciągana pianka memory (tailor tech™) w zagłówku fotelika zapewni wygodę w czasie podróży​.

Britax Romer Baby-Safe 5Z

Kolejny na liście, Britax Romer Baby-Safe 5Z, to lekki fotelik dla noworodka z rozkładanym oparciem, przeznaczony dla dziecka od urodzenia do 85 cm wzrostu. Oferuje optymalny system Ergo Recline, zapewniający wysoką klasę komfortu i bezpieczeństwa dla dziecka.

Fotelik ten jest mocowany tyłem do kierunku jazdy za pomocą pasów samochodowych lub na bazie Flex 5Z. Warto zwrócić uwagę na specjalnie zaprojektowane skrzydełka boczne, które pochłaniają energię w trakcie uderzenia, dzięki czemu dziecko jest cały czas bezpieczne​.

Britax Romer Baby Safe 3 i-Size

Trzeci na liście, Britax Romer Baby Safe 3 i-Size, to również lekki i wygodny model dla niemowlaka, przeznaczony dla dziecka od urodzenia do około 15. miesiąca życia, czyli do 83 cm wzrostu.

Fotelik ten może być mocowany na obrotowej bazie Britax Romer Flaex iSense, co ułatwia umieszczenie dziecka w foteliku​​.

Cybex Cloud Z2 i-Size

Pierwszy na naszej liście jest fotelik Cybex Cloud Z2 i-Size. To nowy model fotelika z serii Cloud, który łączy innowacyjność z bezpieczeństwem​.

Mam nadzieję, że ten przegląd pomoże Wam w dokonaniu najlepszego wyboru!